אילו דברים חשוב לבדוק לפני שקונים דירה

קניית דירה היא נושא שכרוך בהרבה מאד כסף ולכן חשוב לדעת אילו דברים חשוב לבדוק לפני שקונים דירה. יש בדיקות שיש לבצע בעת קניית דירה יד שנייה ובדיקות אחרות לפני רכישת דירה חדשה.

בחירת דירה לקנייה

בשנים האחרונות יש תנופת בנייה משמעותית ולכן מי שמעוניין לקנות נדל"ן בצפון נחשף לשפע של אפשרויות בכמה ערים מרכזיות כמו עפולה, שלומי, טירת הכרמל ועוד. הבנייה היא של מבנים רבי קומות אשר נבנים בשכונות החדשות שתוכננו מראש כסביבות מגורים אידאליות למשפחות. חשוב לבדוק מראש שיש בהן חיי קהילה תוססים, שירותי רפואה, פארקים רחבי ידיים ומרכזי מסחר. המטרה היא ליצור נוחות מרבית לתושבים כך שרוב הסידורים שלהם יבוצעו בתוך השכונה והם לא יצטרכו לנסוע מרחקים ארוכים.

חידוש מרכזי הערים

בערים מרכזיות כמו בחיפה יש תוכניות בנקודות מסוימות לבצע פרויקט התחדשות עירונית. הכוונה היא להרוס את כל המבנים הישנים אשר נבנו בתקופת קום המדינה והם כבר לא יציבים ולבנות במקומם מבנים חדשים ומודרניים. יש לבדוק שיש עורך דין מקרקעין מומחה שמלווה פרויקט זה. זאת כדי שבעלי הנכסים הנוכחיים יקבלו דירה חדשה במבנה החדש. הדיירים עוברים דירה למשך שנתיים לדירה בשכירות על חשבון היזם.

החברה הקבלנית בונה מבנה רב קומות, מעבר לדירות אשר משויכות לשכנים שהיו בעלי הנכסים במבנים הישנים, כל שאר הדירות נמכרות בשוק החופשי.

דירות חדשות בשלל גדלים

מעבר לכך נבנים גם פרויקטים חדשים בחיפה הן בשכונות הוותיקות כמו דניה והן בשכונות החדשות. בהתאם לכמות התושבים שגדלה כל הזמן, יש צורך בבנייה של בתים רבים כדי לאכלס את המשפחות שכוללות זוגות צעירים שרוכשים את דירתם הראשונה שהיא בדרך כלל קטנה, או משפחות שמעוניינות לשפר את איכות הדיור שלהן ולכן רוכשות דירות גדולות, דירות גן או פנטהאוזים שיש מהם נוף מרהיב לאזורים היפים של העיר כמו מפרץ חיפה.

לגור בגליל המערבי

חופי הים התיכון קורצים לאזרחים רבים ולכן רבים מהם מחפשים בתים למכירה בנהריה. יש שכונות וותיקות שיש בהן בתים צמודי קרקע ובמרחק הליכה לחוף הים. משרדי התיווך בנהריה כדאי לבדוק את השפע של האפשרויות אשר משתנות מדי יום על פי ההיצע מצד אחד והמכירות מצד שני. מעבר לכך יש לבדוק באמצעות מהנדס את המצב הפיזי של כל אחד מהבתים הישנים.

לגור בצפון הרחוק

על כביש הצפון אפשר לרכוש בתים למכירה במעלות . עיר זו מרחיבה בשנים האחרונות את כמות השכונות בה ולכן נבנים בה מבנים יפהפיים ורבי קומות בסביבה של אגם מונפורט הפסטורלי וגם באזורים נוספים בעיר. כדאי לבדוק עבור תושבים רבים שהם משפרים דיור, דירות גדולות הכוללות מרפסות רחבות ידיים או דירות גן של כמה חדרים וחצר.

פרוייקטים נוספים

טיפים לרכישת דירה מקבלן

טיפים לרכישת דירה מקבלן

רכישת דירה חדשה מקבלן יכולה להיות חוויה מרגשת, במיוחד במשק הישראלי שיודע רק נסיקת מחירי נדל"ן. עם זאת ולמרות מחירי הדיור הגבוהים, קורת גג בישראל

קרא עוד>

העמוד נטען

דילוג לתוכן