מחיר למשתכן – המושגים שכל זוכה חייב להכיר

תוכנית מחיר למשתכן שעליה הוכרז לפני כמה שנים אפשרה לזוגות צעירים לרכוש דירה במחיר מוזל וכך לצאת ממעגל השכירות ולחיות בדירה משלהם. כל התהליך הוא מורכב ולכן חשוב לכולם לדעת מחיר למשתכן המושגים שכל זוכה חייב להכיר.

מהי תוכנית למשתכן

תוכנית למשתכן שהוביל שר האוצר לשעבר משה כחלון, הציעה לקבלנים לבנות מבנים ללא תשלום למדינה עבור הקרקע ולכן המחיר הסופי עבור הלקוחות היה מוזל באופן משמעותי, מול מחירי הדירות בשוק. מי שרצה לרכוש דירה בפרויקט מסוים נרשם להגרלה שנערכה במועדים שונים. לקוחות שזכו במכרז קיבלו את המידע ונאמר להם מהו מספר הזכייה שלהם.

כאשר נקבע כנס זוכים של מחיר למשתכן כל הזוכים קיבלו את מלוא המידע על הפרויקט ולאחר מכן הם הגיעו במועד בחירת הדירה למשרד המכירות ובחרו מתוך ההיצע שנותר את הדירה שאותה הם רצו לרכוש. כיוון שאין אפשרות לדעת אילו דירות נמכרו כבר לזוכים שהיו ברשימה לפני כן, חשוב להגיע עם כמה אופציות ולבחור את הדירה הטובה ביותר שהיא פנויה למכירה.

דירות ברחבי הארץ

יש משפחות שהעדיפו לרכוש דירות בסביבת המגורים שלהם ולכן אם לא זכו בה, הם לא רכשו דירה בתוכנית זו. אך יש גם משפחות שהעדיפו ליצור שינויים ולכן בחרו באופציה של נדל"ן בצפון. ערים רבות בצפון נמצאות בתנופת בנייה משמעותית ולכן מוצעות בהן דירות בגדלים שונים במחירים מפתיעים.

לאחר החתימה על חוזה המכר, הקונה מקבל פנקס שוברים שבאמצעותו הוא משלם מעת לעת את התשלומים הנדרשים. עבור כל תשלום הוא אמור לקבל מהגורם אשר מעניק ליווי פיננסי לפרויקט דירות למכירה בכרמיאל, ערבות בנקאית על סכום התשלום ללא מע"מ.

בתים יפהפיים בצפון

במסגרת הליך הרכישה, יהיה צורך להגיש מסמכים לבנק כדי לקבל אישור עקרוני לקבלת משכנתא. לאחר החתימה על מלוא המסמכים יעביר הבנק כתב התחייבות לקבלן וגם מכתב החרגה מותנה ויבוצע הליך של משכון הנכס לבנק המלווה וזאת באמצעות ייפוי כוח נוטריוני.

הלקוחות אשר רכשו בתים למכירה בנהריה אשר ערכו הכספי הוא מעל 1,747,865 ₪ אמורים לשלם מס רכישה בשיעור % 3.5 על ההפרש מסכום זה כלפי מעלה ואילו מי שערך הבית שהוא קנה יהיה מעל 2,073,190 ₪ ישלם על ההפרש % 5 מס רכישה.

לאחר קבלת ההודעה על שומת המס בגין מס רכישה, על הקונה לשלם זאת תוך 30 יום באמצעות שובר של משרד האוצר.

תשלומים לקבלן

לוח התשלומים לקבלן הוא קבוע, משלמים 2,000 ₪ ביום בחירת הדירה שהם דמי רצינות. ביום חתימת החוזה משלמים % 10 ולאחר מכן סכומים קבועים בכל כמה חודשים שמשולמים מההון העצמי או לחלופין באמצעות המשכנתא, שנלקחה במסלולים השונים ומכסה את מלוא עלות הדירה.

פרוייקטים נוספים

טיפים לרכישת דירה מקבלן

טיפים לרכישת דירה מקבלן

רכישת דירה חדשה מקבלן יכולה להיות חוויה מרגשת, במיוחד במשק הישראלי שיודע רק נסיקת מחירי נדל"ן. עם זאת ולמרות מחירי הדיור הגבוהים, קורת גג בישראל

קרא עוד>

העמוד נטען

דילוג לתוכן