כיצד להתחיל להשקיע בנדל"ן

אחד מאפיקי ההשקעה המומלצים ביותר במשק הוא רכישת נכסים. נדל"ן בצפון מתרחב יותר ויותר ומעניין משקיעים מכל הסוגים. להתחיל להשקיע בנדל"ן זו פעולה שאנשים רבים רוצים לבצע אך רבים עדין נרתעים. נכון, זה עולם מרתק וכדאי לקרוא ולהבין כמה שיותר לפני שנכנסים לתחום כדי למנוע טעויות. כמו כן, בעקבות המגמה בשנים האחרונות והעניין הרב לייצר הכנסה נוספת למשפחה, רבים מעוניינים לבצע זאת, אך אינם יודעים כיצד להתחיל להשקיע בנדל"ן ולכן הם בוחנים כמה דרכים כדי לבצע את הדבר בחוכמה.

קנייה של נכסים

ברוב המקרים בשלב הראשון, רווקים או נשואים מעוניינים לרכוש דירה במחיר אטרקטיבי. אחת האופציות המוצלחות היא להירשם להגרלות שמתבצעות מעת לעת של מחיר למשתכן . מדובר בתוכנית ממשלתית שמטרה היא להוזיל את העלויות של רכישת הנדל"ן וזאת במיוחד עבור רווקים ללא דירה ומשפחות צעירות ללא ילדים ועם ילדים, אשר זו דירתם הראשונה.

מי שזוכה בהגרלה בוחר על פי הסדר שנקבע, את הדירה שהוא מעוניין לרכוש ובהתאם לכך נחתם חוזה, הקונה משלם את הסכום הראשוני מתוך ההון העצמי שלו ואת יתרת התשלומים מבצע באמצעות משכנתא, בתנאים פיננסיים שהוא מסוגל לעמוד בהחזרים שלהם.

להתחיל להשקיע בנדל"ן

מי שיש לו כבר נכס ויש לו סכום כסף משמעותי פנוי, מחפש דירות למכירה במגדל העמק. הוא בוחן את המיקומים ואת העלויות ובסופו של דבר מחליט על הדירה שיש באפשרותו לקנות. הוא משלם את עלות הנכס באמצעות ההון העצמי שלו ולעיתים נעזר גם במשכנתא.

הערכים הכספיים של נכסי הנדל"ן בישראל עולים בצורה משמעותית מאד לאורך כל השנים האחרונות. לכן דירה שרוכשים כעת בסכום מסוים, קיימת סבירות גבוהה שתוך פרק זמן קצר תהיה שווה הרבה יותר. לעיתים מדובר בהזדמנויות נדל"ניות כדאיות, אם החברה הקבלנית מבצעת מבצעי מכירות או מכירה מקדמית בתחילת השיווק של הנכסים וכך הפער בין מחיר הרכישה לבין ערכו החדש של הנכס יהיה רווח נאה וכך גדל ההון שלהם.

הכנסה פאסיבית

המטרה העיקרית של משקיעי הנדל"ן היא להשכיר את הנכס לתקופות ארוכות וכך ליהנות מהכנסה פאסיבית של כמה אלפי שקלים בכל חודש, על פי שווי השכירות בעיר זו. אם מדובר בשנים הראשונות שלאחר קניית הנכס, העובדה שהמשקיע מקבל שכר דירה, מכסה לו בדרך כלל את תשלומי המשכנתא ולאחר כמה שנים כאשר התשלומים מסתיימים, הוא נהנה מהכנסה פאסיבית קבועה. תחום הנדל"ן בפריפריה בתאוצה בגלל מספר גורמים שקרו בשנתיים האחרונות, חלק מהם זו מגיפת הקורונה והרצון להתרחק ולהתחבר דווקא למקומות השקטים. ישנם דירות למכירה בכרמיאל, חיפה ומקומות נוספים בצפון שרבים רוכשים דירה בפרויקטים החדשים בעקבות ביקוש גבוה שיש באזור, רוכשים ויוצרים לעצמם נכס נדל"ן שרק יעלה את הערך שלו בשנים הקרובות.

רכישה של נדל"ן

ככל שהמשקיעים ישקיעו סכומי כסף ברכישה של דירות, כך ההשקעה שלהם תהיה שווה הרבה יותר בחלוף החודשים והשנים. לכן המשקיעים מתחילים עם רכישה של נכס אחד ועם הזמן אם יש להם אפשרות, הם רוכשים נכס נוסף, במטרה להשכיר גם אותו לאחר שהבנייה תסתיים, או באופן די מידי אם מדובר בדירה שהיא יד שנייה ולכן אפשר להשכיר אותה די מהר.

להתחיל להשקיע בנדל"ן – בחירת מיקומן של הדירות להשקעה

כאשר קונים דירה להשקעה קטנה או גדולה, בוחרים בשכונה ובעיר שיש בה דרישה לדירות להשכרה. מדובר בערים שיש בהן תעסוקה, שכונות איכותיות, אזורים הסמוכים לאוניברסיטה או למכללה, וכך סטודנטים מחפשים במקומות הללו דירות להשכרה.

פרוייקטים נוספים

טיפים לרכישת דירה מקבלן

טיפים לרכישת דירה מקבלן

רכישת דירה חדשה מקבלן יכולה להיות חוויה מרגשת, במיוחד במשק הישראלי שיודע רק נסיקת מחירי נדל"ן. עם זאת ולמרות מחירי הדיור הגבוהים, קורת גג בישראל

קרא עוד>

העמוד נטען

דילוג לתוכן