יד ראשונה או שנייה? היתרונות והחסרונות של קניית דירה מקבלן

מי שקונה דירה או משפר את איכות חייו באמצעות קניית דירה גדולה יותר, בוחן הרבה מאד אפשרויות והוא מתלבט אם לרכוש דירה מחברה קבלנית או דירת יד שנייה. זאת לאור היתרונות והחסרונות של קניית דירה מקבלן.

דירות יד שנייה בצפון

בצפון יש שתי אופציות עיקריות של דירות יד שנייה. מצד אחד דירות שנבנו בשנים האחרונות ולכן הן נבנו על פי התקן הישראלי, כוללות ממ"ד ובדרך כלל גם מרפסת. אלו הן דירות איכותיות בדרך כלל ולכן יש לקוחות שמעדיפים לרכוש דירת יד שנייה כיוון שהיא מוכנה למגורים ותוך כמה חודשים הם ייכנסו לגור בה. וזאת לעומת תקופת המתנה שהיא לעיתים של כמה שנים בין זמן החתימה על החוזה לבין מועד קבלת הנכס מהקבלן.

אף על פי כן קיימת חשיבות גבוהה לבדוק לפני שקונים דירה את מצבה הפיזי כיוון שעם השנים יש בדירות הללו רטיבות, או כשלים אחרים שמצריכים שיפוץ לפני הכניסה למגורים. כשמדובר בעלויות גבוהות מבצעים תחשיב מחדש של כל העסקה כדי לבדוק כדאיות כלכלית.

דירות יש שנייה וותיקות

אופציה שנייה של דירות יד שנייה, הן דירות ישנות שקיימות בצפון עשרות שנים. מצבן הפיזי הוא לא טוב, יש חשש שהיסודות של המבנים הללו לא יהיו חזקים מספיק בעת רעידת אדמה ולכן הם יקרסו. לכן רבים אינם מעוניינים לגור במבנים הללו, אך זוהי הזדמנות נדלנ"ית מצוינת אם כל הסביבה תעבור תהליך של פרויקט התחדשות עירונית.

בדרך זו רוכשים דירה ישנה במחיר מופחת ובמסגרת תהליך זה ייבנו בניינים משותפים מודרניים וחדשניים על קרקע זו. כל אחד מבעלי הנכסים יקבל דירה בתמורה לדירה הישנה שלו וכך הוא יגור בדירה חדשה שהשווי שלה גבוה בעשרות אחוזים מהדירה הישנה שרכש.

קנייה של דירה מקבלן

היתרון של קניית דירה מקבלן כמו דירות חדשות למכירה במגדל העמק הוא שמדובר במיזמים שהושקעה בהם חשיבה רבה על תכנון פונקציונלי הן של הדירה והן של סביבת המגורים. כך אפשר לרכוש דירה מרווחת שיש בה כמות חדרים התואמת את כמות הנפשות בכל משפחה. הקבלן מקפיד על בנייה בסטנדרטים גבוהים תוך שימוש בחומרי בנייה מעולים ועמידים על פי הקביעה בכתב הכמויות. הלקוח יכול להיות רגוע כיוון שלאורך כל שלבי הפרויקט מתבצע פיקוח צמוד של המהנדסים כך שהבנייה תהיה האיכותית ביותר.

סביבת מגורים חדשה

כשקונים דירה חדשה בשכונה חדשה, נהנים מתפיסה חדשנית של המרחבים סביב פרויקטים חדשים בכרמיאל. במקום לגור בשכונה אורבנית שבה רואים רק בטון, כאן נהנים מהעובדה שסביב כל השכונה החדשה יש טבע נפלא. לכן לקוחות רבים מבינים שזו האפשרות הנכונה ביותר עבורם כשהם מתלבטים לגבי הגודל של דירות חדשות למכירה בכרמיאל.

פרוייקטים נוספים

טיפים לרכישת דירה מקבלן

טיפים לרכישת דירה מקבלן

רכישת דירה חדשה מקבלן יכולה להיות חוויה מרגשת, במיוחד במשק הישראלי שיודע רק נסיקת מחירי נדל"ן. עם זאת ולמרות מחירי הדיור הגבוהים, קורת גג בישראל

קרא עוד>

העמוד נטען

דילוג לתוכן