השקעה בהשבחת קרקע – האם זה שווה?

יזמים רבים מחפשים כל העת אופציות של השבחת קרקע, כדי להקים על הקרקעות הללו מיזמים של הקמת מבנים למגורים, משרדים או עבור פרויקטים מסחריים. אנשים רבים נרתעים מהאופציה הזו אבל השקעה בהשבחת קרקע תשתלם לכם בטווח הרחוק ואתם לא תתחרטו.

מיקומים של קרקעות

חברות קבלניות ויזמים מעוניינים להרחיב את עסקיהם ולכן בוחנים מעת לעת את ההיתכנות של רכישת קרקעות שמוצעות להן למכירה באמצעות אנשים פרטיים, חברות ומכרזים של רשות מנהל מקרקעי ישראל וזאת למטרות בנייה.

כל עסקה מסוג זה יש לבחון באמצעות אנשי המקצוע מהיבטים רבים, כדי להבין אם מדובר בהזדמנות עסקית או לחלופין עסקה שיש בה סיכון עקב סיבות שונות. בשלב הראשון יש לבדוק את ייעוד הקרקע אם היא מנותבת לטובת מגורים, משרדים, מסחר או שקרקע זו אינה מיועדת כלל להפשרה בשנים הקרובות ולכן לא כדאי לרכוש אותה. כל יזם מבצע את התחשיב של עלויות הרכישה, המיסוי, עלויות הבנייה ומנגד הערך של כל דירה וכמות הדירות שמתוכננות לבניה במתחם זה. בדרך זו היזם יוכל לקבל החלטה לגבי השבחת קרקע.

על פי תקן 22 שנחקק לפני כמה שנים מחויב המוכר להעביר לקונה הפוטנציאלי את מלוא המידע על הנכס באמצעות דוח של שמאי מקרקעין מוסמך וזאת כדי שלא להציג בפניו מצג שווא.

פרויקטים למגורים בצפון

כאשר יזם מוצא עסקה מצוינת הוא רוכש את הקרקע עבור דירות למכירה בכרמיאל וזאת לאור הדרישה הגבוהה של תושבי העיר והסביבה שמעוניינים לקנות דירות בגדלים שונים. לאחר רכישת הקרקע מקדישים זמן וחשיבה רבה לנושא תכנון המבנים וכל אחת מהדירות. המגמה היא ליצור דירות מרווחות ויפהפיות כמו דירות גן בנות כמה חדרים, דירות 5-4 חדרים, דירות מיני פנטהאוז ודירות פנטהאוז מרהיבות.

ישנם המון פרויקטים לשיווק, בתים פרטיים ובניינים, מכל הסוגים ונותנים מענה כמעט לכל חלום משפחתי. פרוייקטי בשטחי קרקע ייחודיים שהם לא מישוריים, מנצלים את הטרסות בפני השטח ובהתאם לכך ממקמים את הדירות השונות ואת דירות הגן במרקם מיוחד, שהופך את המיזם לנדרש עוד בשלב התוכניות.

דירות לכל לקוח

העובדה שמבצעים השקעה בהשבחת קרקע מאפשרת לסייע הן לזוגות צעירים שמעוניינים לרכוש נכס במסגרת מחיר למשתכן וגם למשפרי דיור שמעוניינים לרכוש דירה גדולה יותר, לאור העובדה שהמשפחה שלהם גדלה ולכן הדירה הנוכחית היא קטנה עבורם.

כאשר היצע הדירות בפרויקט הוא גדול, עומדות בפני כל לקוח כמה אפשרויות והוא יבחר בסופו של דבר את הדירה שהיא הנכונה והמתאימה לו ביותר על פי גודלה, מיקומה והעלות הכספית שלה.

לגור בסביבה חדשה

לקנות דירה בסביבת מגורים חדשה היא סוג של חלוציות, הרוכשים נרגשים מהעובדה שהצליחו לרכוש סוף סוף את דירת החלומות שלהם בסביבה מושלמת עבורם ועבור בני המשפחה שלהם. לאור הסטנדרטים הגבוהים של הבנייה הם יודעים שיקבל מוצר מעולה והם מחכים בכיליון עיניים לסיומו של המיזם ולמועד כניסתם לביתם החדש והמרווח.

פרוייקטים נוספים

טיפים לרכישת דירה מקבלן

טיפים לרכישת דירה מקבלן

רכישת דירה חדשה מקבלן יכולה להיות חוויה מרגשת, במיוחד במשק הישראלי שיודע רק נסיקת מחירי נדל"ן. עם זאת ולמרות מחירי הדיור הגבוהים, קורת גג בישראל

קרא עוד>

העמוד נטען

דילוג לתוכן