טיפים לרכישת דירה מקבלן

רכישת דירה חדשה מקבלן יכולה להיות חוויה מרגשת, במיוחד במשק הישראלי שיודע רק נסיקת מחירי נדל"ן. עם זאת ולמרות מחירי הדיור הגבוהים, קורת גג בישראל היא עדיין חלומם הנכסף של ישראלים רבים, על אחת כמה וכמה כשמדובר בדירה חדשה מקבלן. להלן מספר טיפים לרכישת דירה מקבלן.

כדי לוודא שהרכישה היא רכישה נכונה, קודם כל חשוב להבין שמדובר האחת מהרכישות הכי גדולות שאדם יבצע בחייו. ככזאת, צריך להתייחס אליה כראוי ולא להקל בה ראש. לדאבוננו, לא כל הקבלנים מהימנים וחלקם לעיתים מוכרים חתולים בשק, מה שבטווח הארוך יכול להסתבר כחתיכת הוצאה כספית או הפסד כלכלי. לכן, הטיפ הראשון הוא לבצע בדק בית של דירה מקבלן לפני קבלת המפתח לנכס.

בדק בית לפני קבלת המפתח

לבצע בדק בית לפני קבלת המפתח זו לא המלצה, אלא חובה לכל דבר ועניין. ביצוע בדק בית יכול לחסוך כל כך הרבה כסף, צרות וכאבי ראש, עד ש-100% מהרוכשים מעדיפים שלא לוותר על הבדיקה. הבדיקה בדרך כלל תכלול סריקת אינסטלציות, בדיקת תשתיות חשמל, גז, מים ועוד.

לאחר ביצוע בדק בית, רוכשי הדירה הפוטנציאליים מקבלים רשימת ודו"ח ליקויים אשר תקף משפטית. כמו כן, חלק מהאנשים בוחרים גם להסתייע בשירותי של שמאי מקרקעין, שיפעל לטובת הערכת הנכס, מה שבתורו יעזור לרוכשי הדירה לנהל מו"מ מול הקבלן.

כיצד שמאי יסייע ברכישת הדירה?

באופן כללי, ההערכה של שמאים מכסה היבטים רבים ושונים של הנכס, כולל מאפייני הקרקע והבניין, מצב חומרי הבנייה, כל שדרוג שבוצע בנכס ע"י הקבלן ועוד. אם השמאי מערך את הנכס נמוך משמעותית נמוך ממחיר הקבלן, אפשר לגשת לקבלן עם חוות דעתו של השמאי. כל המידע הזה יכול לשמש בעת ניהול משא ומתן עם קבלן לקביעת מחיר הוגן לדירה.

הקבלן בהחלט לא חייב לקבל את חוות דעתו של שמאי המקרקעין, אבל זהו צעד מסוים שיכול לעזור ללקוחות לנהל משא ומתן הוגן ומבוסס בדעות מקצועיות בתחום. מצידו של הקבלן, הוא יהיה רשאי לספק חוות דעת מאת מומחה אחר.

למצוא את הקבלן הנכון

בסופו של דבר, אם מחפשים לקנות דירה, מחפשים לעשות את אחד מהצעדים הפיננסיים והמשפחתיים הכי משמעותיים בחיים. בתוך כך, חשוב לאתר מלכתחילה את הקבלן הנכון שאיתו עושים עסקים. כדי לאתר את הקבלן הנכון לבנייה או לכל עסקה אחרת, ההמלצה הכי חמה היא להשתמש באלוהי האינטרנט ובפורטלים המקוונים.

חשוב לנסות לאתר חוות דעת של לקוחות, ביקורות מקוונות, דירוגים במדיות החברתיות ועוד. כל מה שיעזור להבין עד כמה הקבלן איכותי ואמין, הרי שזה מבורך. ללא המידע הזה, לא מומלץ להמשיך באיזשהו צעד כזה או אחר ולנהל עסקים עם קבלנים. ולבסוף, חשוב תמיד לבחון תיקי עבודות של קבלנים, לבקש רשימת לקוחות ממליצים ולערוך מחקר שוק "על מלא".

פרוייקטים נוספים

טיפים לרכישת דירה מקבלן

טיפים לרכישת דירה מקבלן

רכישת דירה חדשה מקבלן יכולה להיות חוויה מרגשת, במיוחד במשק הישראלי שיודע רק נסיקת מחירי נדל"ן. עם זאת ולמרות מחירי הדיור הגבוהים, קורת גג בישראל

קרא עוד>

העמוד נטען

דילוג לתוכן